Počet návštěvníků

PHP Error

Historie vystoupení naší dechovky

Vystoupení v roce 2020

V letošním, tak mimořádném roce, jsme neměli mnoho příležitostí k vystoupení. Většina tradičních letních akcí musela být ze známých důvodů zrušena, nebo byl přinejmenším zredukován doprovodný program a počet účastníků. O to víc si zaslouží respekt a naše poděkování pořadatelé dožínkové slavnosti v Brništi (a to zejména paní Buzková). Dožínky se i za našeho hudebního doprovodu uskutečnily v plánovaném termínu na konci srpna, což dokumentujeme přiloženou fotodokumentací. Těšíme na příští ročník. Přijeďte se také podívat, věřím, že si akci užijete stejně jako my.

úterý 12.ledna 2021

.... bohužel těchto ( i jiných ) plánovaných akcí, vystoupení a zájezdů jsme se museli v letošním roce vzdát ....

Zatím nejbližší možností, kdy nás můžete vidět naživo, bude 17.května v Čejeticích. Zahrajeme v pochodu, ale také k tanci a poslechu při oslavách Staročeských májí.

Opět bychom rádi v Kaufbeurenu společně s MV Neugablonz prošli průvodem na Tanzelfestu.

V plánu máme i vystoupení s jabloneckým folklórním souborem Šafrán. Oslavili bychom tak naše i jejich letošní výročí založení.

. . . další a další vystoupení - termíny budou zde.

čtvrtek 30.ledna 2020

Úspěšné zahájení nové sezony

V neděli 19.ledna jsme opět po roce zahráli v jabloneckém Eurocentru. Po počáteční "přesilovce", kdy bylo muzikantů více než návštěvníků, se sál celkem pěkně zaplnil. Měli jsme tak možnost hrát pro ty, kteří si přišli nejen poslechnout, ale hlavně zatancovat. Děkujeme za pochvalný potlesk a těšíme se opět někdy naviděnou.

pondělí 20.ledna 2020

Konec roku 2019 v Jablonci nad Nisou

Naše poslední akce byla opět na Vánočních slavnostech v Jablonci nad Nisou. Při téměř jarním počasí jsme, v přibližně čtyřicetiminutovém vystoupení, zahráli tradiční pásmo koled. Zároveň jsme se takto rozloučili s našimi příznivci a celou letošní úspěšnou sezónou.

pátek 20.prosince 2019

Letní a podzimní program 2019

Již po několikáté jsme úspěšně zahráli v Oderwitz a Čejeticích. V německém mestě Žitava jsme naším pochodem městem a následým vystoupením na podiu místní střelnice opět podpořili oslavy Střeleckého spolku.

Následující naše cesta ( podpořená Magistrátem města Jablonec nad Nisou ) vedla 12.7.2019 do německého města Kaufbeuren, kde jsme se znovu po dvou letech zůčastnili tradičních slavností Tanzelfest.

Druhá polovina prázdnin byla ve znamení pivních slavností. Ty první byly 20.7.2019 v Harrachově plakát, a druhé v Jablonci nad Nisou.

sobota 21.prosince 2019

Začátek roku 2019

Letošní koncertní sezonu jsme zahájili 13.ledna již tradičně tanečním odpolednem v sále jabloneckého Eurocentra. Nejbližší (ale pouze časově) plánované vystoupení máme 27.dubna. Jedná se o téměř dvouhodinový koncert na Hoffest(u) v německém městě Oderwitz, v prostorách Alte-webfabrik. Na sobotu 11.května jsme opět rádi přijali pozvání na oslavy Staročeských májí v Čejeticích u Ml. Boleslavi.

Další naše plánované akce jsou opět v zahraničí, popř. se zahraniční účastí. V červenci bychom se rádi, po nějaké době, zůčastnili Tanzelfestu v partnerském městě Kaufbeuren. V rámci jabloneckých Podzimních slavností 2019 bychom rádi v Jablonci přivítali naši partnerskou kapelu Musikvereinigung Neugablonz a uspořádali další společný koncert. Jelikož není v našich finančních možnostech financovat obě tyto akce pouze ze svých zdrojů, požádali jsme proto o podporu Magistrát města Jablonec nad Nisou.

neděle 17.března 2019

Jaro 2018

V letošním roce jsme úspěšně odehráli již tři vysoupení a jednu "gratulaci". Nejprve jsme zahráli tradiční odpoledne při dechovce v sále jabloneckého Eurocentra. Poté jsme opět zavítali do německého Oderwitz a do třetice jsme naším vystoupením podpořili oslavy Staročeských májí v Čejeticích u Ml. Boleslavi.

Na konci dubna oslavil své 85. narozeniny kapelník dechovky Desanka pan Václav Khás. Jako gratulaci k narozeninám a poděkování za jeho pomoc s udržováním našeho notového archivu jsme mu zahráli několik písniček a jsme rádi, že si na svoji trumpetu zahrál s námi.

Další tři vystoupení nás čekají v letních měsících. 1.7. slavnost Střeleckého spolku v německé Žitavě, 14.7. festival dechových hudeb v Bystřici u Jičína a 25.8. Pivní slavnosti v Jablonci nad Nisou.

pondělí 11.června 2018

Koledy 2017

Ve čtvrtek 14.prosince jsme uskutečnili tradiční vystoupení v rámci Vánočních trhů. Na programu byly známé koledy a vánočí písně. Děkujeme všem, kteří si nás přišli poslechnout a symbolicky tak společně s námi zakončili naši letošní koncertní sezonu. Děkujeme také Statutárnímu městu Jablonec n.N. za částečnou podporu našich vystoupení v Kaufbeurenu a Budyšíně.

pátek 15.prosince 2017

Smutná událost v souboru našich přátel

Po našich společných koncertech v Jablonci nad Nisou a Budyšíně přišla smutná zpráva, která zarmoutila všechny členy našeho souboru. Zemřela dlouholetá dirigentka našeho partnerského orchestru MvNG paní Cornelia Wiblishauser.

čtvrtek 12.října 2017

Podzimní slavnosti a Budyšín 2017

Po letní přestávce nás opět čekají dvě společné akce s Musikvereinigung Neugablonz. První příležitost shlédnout naše společné vystoupení bude v pátek 22. září od 15hod. na letní scéně jabloneckého Eurocentra. Ten, kdo si nestihne poslechnout náš nově sestavený program, bude mít další možnost hned následující den. To se ale bude muset vypravit za námi do Budyšína. Zde se koná další, již 13. ročník mezinárodního hudebního festivalu. Koncert má začátek v sobotu 23. září ve 12hod. Další informace o festivalu je možné zjistit zde.

neděle 10.září 2017

Tanzelfest 2017

O uplynulěm víkendu jsme se opět po nějaké době vydali do bavorského Kaufbeurenu. Naše poslední návštěva zde byla v r.2014 a tak jsme byli zvědaví co se za tu dobu změnilo. Jako vždy o nás bylo skvěle postaráno. Počasí nám přálo jak při sobotním zahajovacím průvodu, tak i při nedělnim velkém a slavnostním. Rádi jsme si opět zahráli s našimi přáteli z Musikvereinigung Neugablonz a při posezení u "tupláků" společně probrali co je nového. Takže ještě jednou děkujeme za pozvání, zajištění skvělého ubytování v pensionu Weiẞes Röss'l a těšíme se na další společné vystoupení. To se uskuteční v rámci Podzimních slavností v Jablonci n.Nisou. Společný koncert je naplánován na pátek 22.9.2017 od 15hod. na letní scéně Eurocentra.

úterý 18.července 2017

Hoffest Oderwitz a Staročeské máje Čejetice

Květen je pro naši kapelu ve znamení dvou již tradičních akcí, kterých se vždy rádi zůčastujeme. První z nich byl náš asi 1.5hod. trvající koncert 6.května 2017 u příležitosti Hoffest(u) v německém městě Oderwitz v prostorách Alte-webfabrik.

Druhou pak naše účast na oslavách Staročeských májí 20.května v Čejeticích. Pochodem v čele průvodu baráčníků jsme oslavy zahájili, poté jsme byli součástí doprovodného programu a příjemné odpoledne jsme zakončili závěrečným koncertem.

pondělí 29.května 2017

Oslavy 20.výročí podepsání Česko-německé deklarace

V pátek 21.dubna 2017 jsme se společně se svými hosty z partnerského města Bautzen aktivně zůčastnili oslav dvacátého výročí podpisu Česko-německé deklarace z roku 1997. V příjemném i když trochu chladném odpoledni oba orchestry předvedly přítomným posluchačům pestrou směs tradiční dechové hudby doplněnou i o skladby poněkud "modernější" - filmové a populární hudby. Závěrečným společným "monstrkoncertem" obou kapel se tak příkladně naplnil smysl oslav.

úterý 2.května 2017! Neobávejte se využít odkaz v levé části stránky nazvaný Napište nám. V případě, že pořádáte nějakou akci a chtěli byste ji doprovodit vystoupením našeho souboru, neváhejte nás prostřednictvím tohoto odkazu kontaktovat. Určitě se vám ozveme. Stejně tak ale můžete využít tento prostředek i v případě, že nám budete chtít sdělit nějaký váš postřeh nebo nápad. Děkujeme.

Závěr roku 2016 a úspěšný vstup do roku letošního.

V předvánočním čase jsme zakončili koncertní sezónu vystoupením na Vánočních trzích v Jablonci nad Nisou. Za hojné účasti posluchačů jsme zahráli oblíbené pásmo českých koled a vánočních skladeb. Tradiční zahájení nové sezóny se odehrálo 15.ledna v sále jabloneckého Eurocentra při pravidelném tanečním odpoledni. Děkujeme všem, kteří si přišli poslechnout, zatancovat a závěrečným potleskem ocenili naše vystoupení.

!!! Nová podoba webu našich přátel z Musikvereinigung Neugablonz !!!

pondělí 16.ledna 2017

Významné a úspěšné září naší kapely.

Vážení příznivci, vy z vás, kteří nás sledujete pravidelně, jste jistě zaznamenali, že jsme se přes období léta odmlčeli. Jednak je třeba potvrdit, že jsme i u nás v Jablonci měli letošní léto nebývale nádherné a tak dostaly prostor i jiné aktivity, dílem to ale bylo i tím, že jsme na září letošního roku připravovali opravdu pestrý program. Více času jsme tak strávili přípravami a až nyní se dostávám k tomu, abych splatil dluh vám, návštěvníkům našich stránek. V galerii najdete několik nových obrázků z našich posledních akcí.

Všechno začalo druhý zářijový víkend. Mladá dechovka vyjela (přemýšlím pokolikáté už? ani nevím) do Neugablonz, kde jsme s Musikvereinigung Neugablonz zahráli společný koncert při oslavách 70. výročí založení města. Vy, kdo znáte naší historii (nebo jste se již dočetli v odkazu) víte, že jsme už v r. 1990 stáli na počátku vztahů mezi oběma “Jablonci”. A tak snad mohu trochu neskromně přiznat, že zrovna tento koncert znamenal pro obě kapely velkou symboliku. Současně tak pro nás začal tzv. “ministerský týden”, během kterého byli (a to mi věřte, že bez našeho přičinění) na našich vystoupeních hosty nejprve ministr vnitra Bavorska Joachim Herrmann, potom i ministryně české vlády Michaela Marksová. Ale to až později.

Další týden jsme cestovali do obce Obercunnersdorf, kam si nás pozval místní pěvecký sbor Volkschor, který také slavil výročí svého založení. Poděkování v tomto případě zcela určitě patří panu Tino Schrammovi za skvělou organizaci slavností a hlavně místním posluchačům, kteří vytvořili opravdu báječnou kulisu a naše vystoupení si užili naplno.

A pak už konečně doma – Jablonecké podzimní slavnosti a 150. výročí povýšení Jablonce na město – opět společně s Musikvereinigung. Myslím, že i z přiložených fotografií vyzařuje báječná atmosféra pátečního odpoledne na Mírovém náměstí, kam se kromě delegací partnerských měst přišlo podívat a poslechnout naše vystoupení početné publikum. Snad proto, že se náš soubor jmenuje Mladá dechovka, si nás organizátoři turistické ankety Jablonecký škrpál pozvali, abychom zahráli při letošním předávání ocenění nejlepším “duchem mladým” a sportovně založeným seniorům. Společně s již zmíněnou ministryní Marksovou jsme turistům zanotovali několik řízných pochodů jako inspiraci do příští turistické sezony.

Vk středa 28.září 2016

Po roce opět v Čejeticích

Stejně jako v loňském roce, také letos 21.5. jsme byli rádi součástí pestrého programu pořádaného baráčníky v Čejeticích u Mladé Boleslavi u příležitosti tradičních oslav Staročeských májí. Děkujeme pořadatelům za pozvání a občerstvení nejen vynikajícím gulášem.

sobota 28.května 2016

Hoffest Oderwitz

Jak jsme informovali dříve, byla naše kapela pozvaná k vystoupení na HOFFESTu - dnu otevřených dveří. Akce se konala v německém městě Oderwitz v prostorách Alte-webfabrik. Přítomní návštěvníci si mohli vybrat z pestré nabídky zábavy pro děti i dospělé a při poslechu naší kapely si i pochutnat na grilovaných specialitách a jiném občerstvení.

Děkujeme pořadatelům za pozvání, a zvláště pak p. Očenášové za pomoc s organizací naší účasti na této příjemné akci. Již teď se těšíme na "listopadový heloween" v Eichgrabenu.

sobota 7.května 2016

Předvánoční Andělka

V nově zrekonstruované hájence v obci Andělka ve frýdlantském výběžku se 28.listopadu konal již druhý taneční večer "Knödel und Bier treffen auf Blasmusik" pořádaný společně s kapelou Stara Laubemia z německého města Ostritz. Naše kapela zahájila taneční večer osvědčenými skladbami českých autorů, které posluchači ocenili nadšeným potleskem. Do dvouhodinového programu jsme rádi zařadili i dvě taneční skladby "na přání" a celé vystoupení zakončili tradičním pochodem mezi tančícími návštěvníky. Poté již na pódium nastoupili muzikanti z Ostritz a bavili spokojené publikum svým uměním i dlouho po půlnoci.

Děkujeme našim přátelům z Ostritz za pozvání na tuto akci a již nyní se těšíme na další společné vystoupení.

pondělí 30.listopadu 2015

Haloween s dechovkou

Tradiční oslavy v německém Eichgrabenu proběhly i za účasti jabloneckého souboru Mladá dechovka. Vedení mateřské školy a centra mládeže v obci Eichgraben nedaleko Žitavy uspořádalo v druhém listopadovém týdnu pro děti a jejich rodiče tradiční oslavy svátku haloween spojené s lampionovým průvodem obcí. Ke spolupráci si letos přizvali němečtí vychovatelé i dechovku z Jablonce, která za nečekaně teplého podvečera provedla lampiony osvětlený průvod uličkami obce až k závěrečné vatře, kterou pálili pořadatelé na zahradě centra. Výborný svařák pro nás dospělé, teplý čaj pro děti a tradičně chutné grilované klobásky pro všechny přispěly ke zdárnému průběhu akce.

Naše poděkování patří paní Jaroslavě Očenášové, která kontakt s vedením školy zprostředkovala.

Vk pondělí 16.listopadu 2015

V Bautzenu znovu společně

O právě uplynulém víkendu jsme přidali další díl do mozaiky vzájemného partnerství se souborem z Neugablonz a to při společném vystoupení na mezinárodním hudebním festivalu v Bautzenu. Na akci, která se v historickém saském městě koná každé 2 roky pravidelně už od roku 1993, vyrazily oba soubory znovu jako jediný orchestr. Mladá dechovka přitom patří v Bautzenu mezi tradiční, a snad mohu neskromně napsat i úspěšné účastníky. Pokud nebudeme počítat domácí orchestr, měl náš soubor zatím jako jediná další kapela tu čest přijmout pozvání pořadatelů a vystoupit na všech doposud konaných ročnících. A tuto tradici jsme neporušili ani na tom letošním, v pořadí už 12. pokračování. Přesto byl pro nás letošní festival výjimečný. Díky našim dobrým kontaktům s tamními pořadateli se podařilo získat pozvání i pro náš partnerský soubor Musikvereinigung Neugablonz a měli jsme tak možnost znovu vystoupit jako spojená jablonecko-(novo)jablonecká kapela. Navázali jsme přitom na spolupráci, kterou jsme si mohli vyzkoušet už během našeho společného zájezdu do Štrasburku, který jsme absolvovali v r. 2014, a který tak jen potvrdil, že přátelské vztahy mezi našimi orchestry už dávno přerostly rámec běžného partnerství. Letošního ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Bautzen 2015 se účastnilo 17 kapel a 2 skupiny mažoretek z Polska, Maďarska, České republiky a Německa. Orchestry se postupně představily ve svých zhruba hodinových samostatných vystoupeních na 2 podiích umístěných na náměstí Hauptmarkt a Kornmarkt. Skutečným diváckým zážitkem a vyvrcholením přehlídky byl podvečerní společný Serenadekoncert všech orchestrů.

Vk pondělí 28.září 2015

Krakonošův festival dechovek

Naše kapela se během uplynulého víkendu zúčastnila v Jablonci nad Jizerou 20. ročníku tradiční přehlídky dechových hudeb s názvem Krakonošův festival dechovek ( jablonec-krkonose.cz ). K účasti na jubilejní festival dostaly kromě nás pozvání další tři orchestry z našeho regionu – Javorka z Lázní Bělohrad, Podkrkonošská dechovka z Nové Paky a domácí Krkonošská dechovka – a také skupina mažoretek z Rokytnice nad Jizerou. Sobotní hudební odpoledne bylo zahájeno za krásného slunného a teplého počasí přijetím vedoucích zúčastněných souborů u starosty Jablonce nad Jizerou pana Miroslava Kubáta, který pak také celou přehlídku osobně zahájil. Zhruba dvě stovky spokojených návštěvníků si potom mohly vyslechnout samostatná vystoupení všech zúčastněných souborů, proložená představením mažoretek, aby se na závěr všichni muzikanti spojili v jediné těleso k závěrečnému monstrkoncertu. Odpoledne plné dechovky podpořila svým vynikajícím komentářem a také pěveckým vystoupením sympatická Michaela Dolinová. Příležitostí podobných této akci není mnoho, a tak je potřeba za naši dechovku organizátorům poděkovat za úsilí a péči, kterou při organizaci této akce vynaložili. Podle ohlasů mnohých návštěvníků, kteří si s radostí užili spoustu dechovky, vynikající srnčí guláš podávaný v místní hájence a celkově krásné odpoledne v městském parku je pravděpodobné, že za rok se můžeme těšit na další ročník Krakonošovy dechovky. Fotografie z našeho vystoupení najdete ve Fotogalerii.

Vk středa 25.srpna 2015

Májová oslava v Čejeticích

V sobotu 16.května pořádal spolek Baráčníků v Čejeticích tradiční Staročeské Máje. Tetičky předvedly baráčnické kroje a naše kapela doprovodila tuto "módní přehlídku" vždy příslušnou krajovou skladbou. Publikum tak mělo například možnost prohlédnout si baráčnické kroje z boleslavska, táborska ale i ze Slovenska, a k tomu si poslechnout písně Boleslav Boleslav, Od Tábora až k nám a též zahraniční Nedaleko od Trenčína. Následný bohatý kulturní program sestavený z tanečních vystoupení předškolních dětí a taneční skupiny Destiny, pásma mlynářských písní v podání divadelních ochotníků spolku Heč, podpořilo početné publikum a také téměř letní slunečné počasí.

pondělí 18.května 2015

Recesisté manifestovali na 1. máje

V pátek 1. května se na Rádle a na Milířích sešla opět skupina recesistů, kteří připomněli přihlížejícím občanům, jak se v době nedávno minulé oslavovalo a jak to vypadalo při tradičních 1.-májových průvodech. Za zvuků řízných pochodů jako třeba Kolíne Kolíne, Česká muzika nebo Fanfárový prošel průvod krojovaných manifestujících z rádelské křižovatky u samoobsluhy na Milíře, kde si účastníci vyslechli nezbytné projevy. V průvodu jsme tak mohli zahlédnout příslušníka východoněmecké policie se státní vlajkou, několik uniformovaných členů SNB, alegorický traktor s nadšenými rolníky a další. O hudební doprovod se postarala Mladá dechovka. “Celou akci neorganizujeme jako nějakou nostalgii nebo snahu vyvolávat a oslavovat komunistický režim. Pro nás je to především vzpomínka na našeho kamaráda, který před lety s akcí přišel” zhodnotil pan Jan Wolf a připomenul tak odkaz zakladatele tradic recesistických oslav, který před lety tragicky zahynul shodou okolností právě 1. května. “Jsme vždycky rádi, když se najde parta lidí, jako jsou třeba i tady kluci z dechovky, kteří jsou schopni se přidat a podpořit akce podobného typu”, řekl Wolf.

Vk sobota 2. května 2015

Taneční odpoledne v Eurocentru

Naše tradiční vystoupení proběhlo 18.ledna 2015 ve velkém sále jabloneckého Eurocentra. Návštěvníci si mohli opět vyslechnout, ale také zatancovat na známé a oblíbené skladby, které máme na repertoáru pro tyto příležitosti. Jak je naším zvykem zařadili jsme i několik nových skladeb a vystoupení zakončili tradičním pochodem mezi tančícími páry. Děkujeme všem návštěvníkům a těšíme se opět naviděnou při další příležitosti.

neděle 18.ledna 2015

Vánoční slavnosti v Jablonci nad Nisou

Vánoční slavnosti jsou pro naší kapelu vždy takové zpestření. Při této příležitosti nehrajeme "taneční" repertoár, ani různě aranžované skladby a fanfáry z minulých století, ale držíme se tradice a hrajeme české koledy. Tak snad tím přispívámé k příjemné atmosféře adventu v Jablonci.

pátek 19.prosince 2014

Rozsvícení vánočního stromu.

Poprvé jsme zahráli v předvánočním čase také mimo Jablonec. Protentokrát to bylo na náměstí v Českém Dubu u příležitosti rozsvícení vánočního stromu. V půlhodinovém vystoupení jsme zahráli tradiční české koledy a pod již rozsvíceným vánočním stromem jsme celé setkání s občany Českého Dubu zakončili.

pátek 12.prosince 2014